logo Knihovny města Plzně
Obvodní knihovna Doubravka
Dneska je neděle 24.09.2017
a knihovna má  zavřeno.
free Wi-fi zóna Facebook fotogalerie videa prezentace Geocaching Instagram Foursquare KMP na Wikipedii

Akce

Všechny nabízené programy jsou zdarma!
Chcete být o našich aktivitách pravidelně infomováni?
Zaregistrujte se!

Čeká nás:

Narozeninová oslava (úterý 26. září od 15 hodin)

Knihovna je pěkná pětadvacítka! :-).
Přijďte s námi oslavit 25. výročí knihovny v Obchodním domě Centrum. Po úvodním přípitku vás čekají hry pro děti, fotokoutek, malování na obličej a výroba čtenářských placek!
Čtenářský klub - plakátek

A to není všechno! Celý týden bude brázdit "doubravecké vody" knižní hlídka a koho přistihne při čtení, toho patřičně odmění! :-)
knižní hlídka - plakátek

A to není všechno! Celý týden bude probíhat velký výprodej vyřazených knih - kousek za 5 Kč! Přijďte si za pár korun doplnit knihovničku!


Týden knihoven 2017 (2. - 10. října)

Týden knihoven 2017 - plakátek


Artedílna (úterý 3. října mezi 14 a 18 hodinou)

V Týdnu knihoven srdečně zveme všechny šikovné děti na kreativní dílničku - přijďte si vyrobit bláznivý obal na knížku.
Artedílna - plakátek


Malý knihovník (čtvrtek 5. října)

Prezident, fotbalistka, youtuber nebo dokonce popelář? Ne, knihovník! Zveme všechny děti, aby si v Týdnu knihoven přišly vyzkoušet nejlepší povolání na světě! :-)Už bylo:

Noc BEZ Andersena (12. května 2017)

Již podruhé měli i dospělí možnost přespat v knihovně. :-) Na programu byla detektivní úniková hra, čtení, společenské hry a hlavně přespání na netradičním místě!


Literární hrátky (20. dubna 2017)

Hrátky s recykliteraturou a blackout poetry pro vás tentokrát v knihovně připravil Skautský institut v Plzni: fotky na Facebooku.


Doubravecké jarobraní (13. dubna 2017)

V obchodním domě Centrum se vítal příchod jara a knihovna byla při tom! Děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost v jarních soutěžích nebo se vybarvit velikonoční omalovánku.


Noc s Andersenem (31. 3. 2017)

Celý večer probíhal na motivy příběhů Čtyřlístku. Večerní program zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4, který dětem přečetl kapitolku z knížky. Pak si všichni malí nocležníci vyrobili „čtyřlístkové“ záložky a placky, aby byli řádně označeni a mohla začít celovečerní hra. Naše bezpečnostní kamera totiž zaznamenala, jak škůdce Zádrhel krade Čtyřlístku stroj času! Na nás teď bylo najít správný klíč a zachránit svět před zkázou. Pátrání hodné Dana Browna se podařilo úspěšně dokončit úplně na poslední chvíli a stroj času byl nalezen. Pro zachránce světa pak přichystal Čtyřlístek sladkou odměnu. Ještě zbylo trochu času vyrobit si ozdoby z nažehlovacích korálků, zahrát si na tichou poštu a za poslechu pohádky byl pomalu čas chystat se do spacáků :-)
Čtení s babičkou (28. 3. 2017)

Předškoláčci z 50. MŠ si mohli poslechnout pohádku a popovídat si s babičkou o časech, kdy děti neměly ani televizi, ani počítač a knížka pro ně byla vzácností - k Březnu - měsíci čtenářů 2017.


Artedílna (16. 2. 2017)

Šikovné děti si mohly v knihovně vyrobit čtenářský zápisníček - v rámci Března - měsíce čtenářů 2017.


Safer Internet Day - Den bezpečnějšího internetu (7. 2. 2017)

Letos s podtitulem "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké". Pro žáky šestých tříd jsme připravili lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získáte také z připravených knížek o bezpečném internetu z naší tematické výstavky.

logo SID

Den pro dětskou knihu (26. 11. 2016)

První adventní sobota v předvánočním duchu: kreativní dílničky, zdobení vánočního stromku, zpívání koled, pohádka zimní královny, dětský knihotoč…. Máme tuhle předvánoční akci moc rádi :-).
BOoK! Con (4. 11. 2016)

Letos poprvé se brány doubravecké knihovny otevřely všem příznivcům fantasy. Deskovky, povídání, soutěže, kvízy... na své si přišli malí i velcí :-)
BOoK! Con se koná v několika knihovnách napříč republikou.
Halloween (1. 11. 2016)

Tradiční strašidelná stezka v knihovně pro malé čtenáře i nečtenáře. Nejjednodušší cestou, jak nepozorovaně vklouznout do říše duchů a přízraků, je vypadat jako oni. Kostýmy se hodily :-).
Recykliteratura (3. - 9. 10. 2016)

K Týdnu knihoven s podtitulem "Retro" jsme připravili zábavný workshop - recykliteraturu, kde k fotkám ze starých magazínů přiřazujete texty z vyřazených knih a časopisů. Stačí lepidlo a nůžky - zvládne to každý a baví se všichni! :-)


Hanou Hindráková - setkání se spisovatelkou (6. 10. 2016)

Připravili jsme setkání se spisovatelkou a cestovatelkou Hanou Hindrákovou, autorkou zajímavých knih nejen o Africe.


Malý knihovník (4. 10. 2016)

Všechny šikovné děti si mohly "na své kůži" vyzkoušet, co práce knihovníka obnáší.


Letní fotosoutěž (prázdniny 2016)

Vítězem letní prázdninové fotosoutěže s knížkou z knihovny se stal Míša a Harry Potter, odměny se ale dočkali i všichni ostatní zúčastnění :-). Děkujeme našim čtenářům za pěkné fotky!


Čtenářská výzva (březen - červen 2016)

Všechny statečné děti, které se naší Čtenářské výzvě postavily čelem, čekala v knihovně - jak jinak než čtenářská - odměna :-).


Den dětí na Doubravce (28. 5. 2016)

Doubravka slavila svátek dětí a knihovna byla při tom - děti si mohly užít hry, soutěže, fotokoutek... a i když nás pěkně vypekla bouřka, byla to vydařená akce :-). (Poslechnout si můžete také krátkou reportáž o Dni dětí v televizi Plzeňská 1.)


Noc bez Andersena (pátek 13. 5. 2016)

Aby to velkým nebylo líto... v pátek 13. večer se knihovna otevřela dospělým čtenářům, pro které se letos poprvé pořádala Noc bez Andersena :-). Na programu byl literární kvíz, recykliteratura, deskové hry, malování na trička, posezení u "táboráku" s hudebním doprovodem a před spaním nechyběla pohádka :-).


Rande naslepo v knihovně

Jste v duši romantici? Sníte potajmu o dobrodružství? Máte rádi překvapení? Pak jste se jistě nechali zlákat na Rande na slepo! Zn.: Máj lásky čas! :-)


Poslední úpravy 21. 09. 2017

Může vás tu potkat :-):

Den trpaslíků (21. 6.)


Hobbit Day (22. 9.)


Halloween

Oslavujeme na konci října. Děti místo knihovnic uvítají čarodějky, které je provedou strašidelnou stezkou plnou úkolů – kdo se nezalekne a všechny splní, toho čeká sladká odměna. Kostýmy vítány ;-).


Kontakty:

Masarykova 75 (Centrum)
312 00 Plzeň
378 038 255, 378 038 256
doubravka@plzen.eu

Rychlé odkazy:

Jak se stát čtenářem
Knihovní řád
Ceník

Otevírací doba:

Po - Čt: 9 - 18 hod.
Pá: 9 - 13 hod.
QR kód: OK Doubravka - kontakty

WebZdarma.cz